Słowa dla czwartoklasisty cz.I

Dzisiejszy wpis to początek cyklu z serii „Słowa dla czwartoklasisty”. Dedykowany jest on konkretnej grupie uczniów, ale z powodzeniem korzystać mogą wszyscy zainteresowani.

Ćwiczenie, w przyjazny i ciekawy sposób zaznajamia dzieci ze słowami i wyrażeniami, które nie pojawiają się w konkretnych grupach tematycznych i rzadko są zadawane przez nauczycieli. Jednak znajomość ich jest bardzo przydatna i zaowocuje lepszymi wynikami w dalszej nauce. W części pierwszej zawarłam, co prawda kilka nazw członków rodziny oraz kilka innych, być może znanych już zwrotów, nie będzie to jednak żadną regułą.

Zachęcam do wskazywania dzieciom ćwiczenia, a nawet grania razem z nimi w Milionerów. Aby przerobić całe słownictwo z gry, należy powtórzyć ją kilka razy. Dla lepszego komfortu warto otworzyć wersję pełnoekranową.

 

Inne ćwiczenia:

Słowa dla czwartoklasisty cz.II

Słowa dla czwartoklasisty cz.III

Słowa dla czwartoklasisty cz.IV

Inne słowa, które czwartoklasista powinien znać:

Ubrania, Wygląd zewnętrzny, Włosy i ich opis   Zobacz wszystkie w dziale „Ćwiczenia interaktywne”.W dziale „Ćwiczenia do wydruku” znajdują się ćwiczenia do pobrania, pomocne w nauce słownictwa: wykreślanki, węże językowe i inne.